Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

wtorek, 2 stycznia 2018

727.Pierwszy śmiech

Nigdy bym nie zgadł, kto wyzwoli mój całkowicie spontaniczny pierwszy śmiech w nowym roku. Nawiasem mówiąc patrzę na te cyfry z mieszanką niedowierzania i zaniepokojenia - dobry Boże! 18 lat po dwutysięcznym roku... Taki szmat czasu!

Wracając jednak do wątku napoczętego - kiedy zobaczyłem manewr związany z ocenianiem drugiej połówki mojej brygady ryknąłem śmiechem, a i później, przypomniawszy go sobie podśmiewałem się z cicha.  Koleżanka nadaje nowy wymiar słowu konserwatyzm, a przymuszana - jej zdaniem - gwałtem przez rzeczywistość do zmiany starych sprawdzonych metod próbuje się dostosować w sposób tak dziecinny, że można tylko parsknąć śmiechem. A że groteskę od tragedii dzieli tylko wąski pas rzeczywistości, to prawdziwym nieszczęściem w tym jest to, że ten manewr może spokojnie przejść pod okiem mostka naszej tratwy.


Nie widzisz mnie! Jestem zamaskowana!
.

16 komentarzy:

 1. Też się dzisiaj uśmiałem, dosłownie przed chwilą, widząc jakie plany ma prof. Zybertowicz.

  OdpowiedzUsuń
 2. https://twitter.com/LeskiPiotr/status/948153772244721664/photo/1

  Towarzysze. Za szkodnictwo to wiecie. Narodowy Komisariat Wnutriennych Djel pod przewodnictwem kom-arma Zbyszka sie rozprawia... Pamiętajcie o dobrej zmianie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tutaj pelen link http://www.kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=20710 no i wiecie. To samo od nowa, to samo od nowa. Przepraszam, czy moge sobie zrobic zdjecie z Panem.... Trzecia Rzeczpospolita Polska Ludowa...

  OdpowiedzUsuń
 4. To dość popularne złudzenie, że historia narodu/społeczeństwa dzieli się na wyraźnie odrębne, zupełnie inne epoki. W rzeczywistości są one połączone przeplecionymi jak osnowa kontynuacjami i schematami mentalności, zachowań, wartości. Zmienia się kostium historyczny, lecz ludzie i ich zachowania - o wiele, wiele mniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic nie zrozumiałem, jestem zbyt głupi chyba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O MaBeNie czy o innej części?

   Usuń
  2. O każdej części...

   Usuń
  3. O moim: zmienia się kostium historyczny, lecz nie ludzie, bo ich warunkuje silniej biologia i psychologia, które zmieniają się o wiele wolniej, niż kultura. Ergo, np. ludzi, którzy dziś zapełniają szeregi zwolenników PIS możemy znaleźć w szeregach konfederatów barskich i targowickich. Ich mentalność wykazuje podobieństwa do mentalności sarmackiej.

   Usuń
 6. Wpisujac sie w klimat bloga to dodam, ze dobrze juz bylo. 11 grudnia bodajze USA podpisalo tajna umowe z Izraelem dotyczaca oslabiania Iranu. Od dwoch dni calkiem przypadkowo, bez pomocy i pieniedzy sluzb trwa w Iranie rewolucja...

  Jak z kilka milionow Persow ruszy do UE to w obliczu problemow UE i bankructwa systemow socjalnych - po nas.

  USA ma plan zawsze prowadzenia wojen... ale zawsze daleko od swoich granic...

  Gdy sie zacznie to kory w PL zabraknie na drzewach do jedzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie strasz! Koty i dywany w Polsce będą miały przechlapane. ;-D

   Usuń
 7. No, zamaskowało się dziewczę tak, że nie widać jej zupełnie. Idealne wpasowanie w tło. Mnie ubawił aż do usmarkania pierwszy odcinek "Korony królów"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem, po co tworzyć telenowele historyczne, jak z historią mają mało wspólnego, jedynie główną gałąź bohaterów i ważniejsze wątki? Na deser "Zdrowaś Maryjo", kiedy jeszcze w czasach akcji serialu nie istniała.

   Usuń
  2. Niech tworzą, tylko porządnie, a nie takie "coś". To po prostu kwintesencja jakże rozplenionego polskiego dziadostwa: nadymamy się na wielki cel (tu: np. zwiększanie dumy narodowej, polityka historyczna itp.), ale pieniędzy szkoda, więc zrobimy "tanio a dobrze, bo my takie zmyślne i sprytne są, nie to co ci frajerzy gdzie indziej, co to panie miliony na to wyrzucają, a mu tu za tysiące też dobrze zrobim". No i wychodzi taka żałosna dziadoszczyzna dla prostaków i prymitywów.

   Usuń
 8. A, byłbym zapomniał:
  Dobrego, zdrowego i spokojnego roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, wzajemnie! Przydałby się taki... :-)

   Usuń