Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

czwartek, 21 grudnia 2017

719.Kuracja na mieście

Zamiast leżeć i kurować się, odgruzowując choć trochę rumowisko jakim po pół roku pracy jest moja psychika, latam po lekarzach i badaniach w śniegu, deszczu i wietrze. Sama radość. W poczekalniach wysiaduję zaś refleksje. Na przykład, że podejście psychiatrów - nie ma zdrowych, są tylko jeszcze nie zdiagnozowani - rozszerza się na inne specjalności. Póki nie pójdziesz do lekarza nawet nie pomyślisz ileż strasznych chorób może cię drążyć, a ich wykrycie wymaga niezwłocznego robienia badań wszelakich. Albo jak niektórzy lekarze mają niewielką orientację, jak wygląda ich przychodnia od strony pacjenta, na przykład - na kiedy są wolne terminy do nich, albo szansa dostania się do nich w pilnej sprawie. 
Brzmię pewnie jak skrajny niewdzięcznik... Tylko co począć, kiedy od pójścia do lekarza czuję się dużo gorzej (psychicznie), a żeby nie było - żadnych nowych schorzeń u mnie nie wykryto? Jestem zmęczony życiem.

10 komentarzy:

 1. A inni w tym czasie biegają pomiędzy półkami... Może lepiej pójść na dobrą gorącą czekoladę? I samemu zafundować sobie terapię, ale nieco słodką? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sęk w tym, że uruchomiłem już lawinę i jeden doktór natychmiast nakazuje iść do następnego i badania zleca. Osaczyli. ;-)

   Usuń
  2. Gorąca czekolada może pomaga, ale na krótko. U mnie już nawet odrobina słodkości nie poprawia samopoczucia. :D

   Usuń
  3. Gorąca czekolada to na lajtowe przypadki, a nie na takie fiksum dyrdum jak ja.

   Usuń
 2. Z wiekiem się rozpadamy. Cóż, wczesne zdiagnozowanie może zapobiec nagłemu, dalszemu pogorszeniu, bo coś tam zeżremu, coś zrobimy i będzie lepiej. Wszak nie chcemy się męczyć, bo to chyb ostatnie czego byśmy chcieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ah, gdybyż tak rozpaść się za jednym zamachem, a nie osypywać przez lata po trochu! :-(

   Usuń
  2. No kto by tak nie chciał. Niestety przyroda nas trochę inaczej zaprogramowała.

   Usuń
  3. Jedna z wielu niedoróbek!

   Usuń
 3. I święta. Do środy wolne.

  OdpowiedzUsuń