Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

niedziela, 7 października 2012

57.Napięcie niedzielne

Lekarstwa tak sobie podziałały. Mam wrażenie, że efekt jest powierzchowny. Jutro do pracy, co nie cieszy mnie zupełnie. Na szczęście nie mam jeszcze takich reakcji jak niektóre koleżanki, które w nocy z niedzieli na poniedziałek nie mogą zasnąć, a już od niedzielnego popołudnia chodzą podenerwowane. Robota sama w sobie mocno obciążająca psychicznie, ale najgorsze jest to do czego doprowadziło firmę przez ostatnie lata jej kierownictwo. Nie potrzeba złej woli by firma podupadła, wystarczy rozpaczliwa głupota i ograniczenie - dla systemu nie są to cechy przeszkadzające (o dyskwalifikacji nawet nie wspominając). Co bystrzejsi zorientowali się, że trochę tylko poznawszy myślenie i działanie kierownictwa mogą robić co chcą. Oczywiście - kosztem tego co powinni. Nieliczni pozostali pamiętający firmę z lepszych czasów chodzą sfrustrowani widząc jak bardzo podupadła. Nieliczni zachowujący jeszcze jakiś kręgosłup moralny patrzą zniesmaczeni na śliskich i elastycznych, którzy czują się w tych warunkach jak ryba w wodzie. Niestety, zmiana pracy bez dobrych znajomości jest niemożliwa, branża jest przesycona i do kadr stoją kolejki chętnych, choćby na ułamkowe angaże.

3 komentarze:

 1. zdrowiej więc... ja się od dwóch tygodni wybieram na L4, ale nie mogę... za wiele obowiązków. czemu nie umiem tego wszystkiego olać? :/ a tak bym chciał... od 16go idę na bank na zwolnienie - nie ma bata!

  a co do kierownictwa... coś o tym wiem. mam podobnie i wcale mnie to nie cieszy! teraz kolesiowstwo w modzie. i oni zbierają nagrody, a nie ci którzy harują i starają się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1.Czemu "nie umiesz tego wszystkiego olać"? Odpowiedź na to pytanie jest, jak sądzę, bardzo dla Ciebie ważna, gdyż skrywa jakąś istotną prawdę o Tobie. Dlatego warto, żebyś się nad tym zastanowił.

   2.Nie czekaj do 16. na leczenie, tylko zacznij już teraz, bo staniesz się podwójną gwiazdą mediów: "Nauczyciel roku, który obsmarkał Ministrę Edukacji". :-P

   Usuń
  2. hm... to mogłoby być dobre... pokazałoby mój stosunek [i nie seksualny!] do niej! :P

   Usuń