Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

czwartek, 11 października 2012

60.Zabierzcie ich ode mnie! Zabierzcie!

Dzieci dzielą się wrażeniami z zastępstwa:

-Pani zrobiła z nami powtórzenie z romantyzmu.
-Pani powiedziała, że Boga nie ma. Kilka razy to mówiła.
-Pani jest głupia.

Mówi się, że nic tak skutecznie nie odstraszy od Kościoła jak głupi ksiądz. Zdaje się, że po drugiej stronie "barykady" jest podobnie: nic tak nie odepchnie od ateizmu jak jego glupia agitatorka.

* * *
Dialog wychowawcy z pedagogiem szkolnym:
-Co się dzieje z twoim Jasiem?
-A co ma się dziać?
-Kowalska mi zgłosiła, że dzieje się z nim coś niedobrego i żebyśmy to zbadali.
-Wiesz, na ile miałem okazję właśnie się przekonać w rozmowie z Kowalską, to raczej z nią dzieje się coś niedobrego i to ją należałoby przebadać.
Bo skarży mi się, że moje dzieciaki do niej przychodzą pochwalić się maskotką i dają jej tę maskotkę w prezencie. A kiedy jej mówię, że przecież w ten sposób wyrażają swoją do niej sympatię i że to słodkie, to macha rękami i peroruje że to nienormalne i że psycholog powinien ich wszystkich zbadać.
-Aha, to ja już rozumiem. Dzięki.

* * *
Opór i protesty na nic się nie zdały (czego zresztą byłem pewien od samego początku) i obcięli nam dodatki motywacyjne. O jakieś 80%. Poza tym w ogóle nie dostaliśmy ich od początku roku. Ale kraj i tak usłyszał, że nauczyciele dostali podwyżki. Netto jestem na tej podwyżce w plecy o kilkaset złotych. Zajebiście.

2 komentarze:

  1. no właśnie, to jest w tym wszystkim najlepsze, wszyscy wiedzą, że nauczyciele dostali podwyżki, a nikt nie wie, że obcięli nam dodatki motywacyjne i że wielu nauczycieli straciło pracę, heh... życie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo sprzedaje się dobrze sensacyjka i odwoływanie do niskich instynktów, a nie rzetelna informacja. :-(

    OdpowiedzUsuń