Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

wtorek, 13 listopada 2012

80.Szczęśliwa trzynastka

Dzisiejszy dzień zapowiadał się nieciekawie - wizyta u dentysty, napędzona strachem, że to co się ukruszyło kilka dni temu, to był kawałeczek skrycie popsutego zęba. A tu trzynastego, więc wróżba jakoś niezbyt zachęcająca. Szczęściem - nie bardzo wierzę w takie przesądy, wolę w Boga.

Zauważyłem, że poczyniłem w kwestii panowania nad sobą na froncie medycznym spore postępy. Kiedyś to bym łaził po ścianach z lęku i niepokoju, a teraz... czysto zadaniowe podejście: coś się dzieje? łapiemy za fona i umawiamy wizytę u mojej przemiłej pani doktor. W tym momencie zrobiłem co mogłem i co należało i teraz pozostaje czekać do wizyty i rozpoznania lekarza. Nim to nastąpi, nic nie mogę poradzić, więc problem odfajkowany i nie warto się nim nakręcać - będzie co będzie. Podobnie mi się zrobiło z dochtórami ogólnemi: chrypię, kaszlę, rzężę, to po prostu idę do przychodni. 
Muszę przyznać, że stwierdzenie u siebie takiej przemiany i dojrzałości podejścia wzbudziło we mnie zadowolenie z siebie. A ja bardzo rzadko jestem z siebie zadowolony. Bo i z czego tu być?

Z lecznicy wyszedłem w radosnym nastroju (nawet wykonałem dyskretny podskok z radości, ale to była ciemna droga osiedlowa, więc czuję się usprawiedliwiony). Okazało się, że ukruszył się tylko kawałek kamienia nazębnego, a ząbki (syćkie cy! ;-) ) są całe i nie dziurawe. Korzystając z okazji, za radą mojej ulubionej pani doktor sprawiłem sobie usuwanie kamienia nazębnego. Wyglądałem przy tym jak kamienica czyszczona myjką ciśnieniową na okoliczność procesji z biskupem. Teraz językiem macam i własnych zębów nie poznaję. Co by nie mówić, to jednak kamień spadł mi nie tylko z zębów, ale i z serca - w aspekcie i zdrowotnym i finansowym. Bo przychodnia jest porządna, pani doktor super, ale ceny mają hiper - zupełnie z moją pensją niekompatybilne.

A ja właśnie skończyłem dzionek pracy, znów parę minut przed jedenastą w nocy. Choć właściwie powinienem jeszcze prac dosprawdzać, żeby jutro klasie oddać. Ale chyba powlokę się spać, bo muszę raniutko wstać na drugą zmorę tego tygodnia - wyjeżdżam na indywidualne. 


2 komentarze:

  1. :/ Moja znajoma po czyszczeniu, takim samym, zębów była zadowolona... ale do czasu.. kolejny kamień pojawił się szybciej, bardziej i w ogóle.. teraz już jest uwiązana, wydaje na to kasy... a zęby wcale od tych zabiegów nie stają się zdrowsze..
    Może ma kiepskiego dentystę ; /

    OdpowiedzUsuń
  2. Odkładanie się kamienia zależy w dużym stopniu od diety.

    OdpowiedzUsuń