Samotny w mej małej celi,

samotny jak ona sama,

samotny idę do świata,

samotny stamtąd powrócę.

niedziela, 29 lipca 2012

16.Dawna Warszawa

Pooglądałem sobie stronę ze zdjęciami starej Warszawy. Mój Boże, ile poniszczono! Niemcy i nasi. Skutek tego katastrofalnego Powstania i powojennego barbarzyństwa komuny. Dziś by nie ustępowała Pradze czeskiej. Serce się kraje. 


Znowu szykują się do świętowania rzezi 1944 roku w atmosferze jakby to było fajna impreza. Mam bardzo mieszane odczucia wobec reenactorów inscenizujących "scenki powstańcze".

Spotkanie z bardzo miłym, inteligentnym i ciekawym chłopakiem, kilka godzin rozmowy zleciało niepostrzeżenie. Miło było. 

A przecież mi żal...

2 komentarze:

  1. ja tak uwielbiam zdjęcia starego Koszalina... u nas, niestety, spalili niemalże wszystko... radzieccy żołnierze wyzwalający miasto spod jarzma hitlerowców. a było tu tyle piękna... co teraz podziwiać? może kilka obiektów. reszta to albo PRLowskie paszczury architektoniczne, albo nowoczesne molochy... szkoda!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak czytam aktualne doniesienia z Warszawy o rozbieranych autentycznych przedwojennych budynkach, to nachodzi mnie refleksja, że chyba za mało zostało zniszczone w czasie wojny.

    OdpowiedzUsuń